Állapot: Raktáron
Gyártó: Pharma Nord
Cikkszám: 5709976157200
Egységár: 155 Ft / darab
Szállítás: 4 napon belül
Tiszta, erős K2-vitamin olívaolajban oldva
K-Pearls
Tiszta K2-vitamin (Menakinon MK-7) hidegen sajtolt olívaolajban oldva.
100% ajánlott napi adag
Támogatja a normál csontozat és a normál véralvadás fenntartását
Kicsi, lágy zselatin kapszula, könnyen lenyelhető
Gyógyszergyártási gyakorlat mellett gyártva.
Egy kapszula tartalmaz: | NRV* | ||
---|---|---|---|
K2-vitamin | 75 µg | 100% |
*NRV: Táplálkozási referenciaérték felnőtteknek.
Adagolás:
Napi 1 kapszula. A kapszula szétrágható vagy egészben lenyelhető.
Ne lépje túl az ajánlott mennyiséget.
Az étrend-kiegészítők nem helyettesíthetik a változatos étrendet vagy az egészséges életmódot.
Terhes és szoptató nőknek, valamint a gyógyszeres kezelés alatt állóknak a étrend-kiegészítő szedése előtt szakember tanácsát kell kérniük.
Összetevők
Tömegnövelő anyag: Olívaolaj
Kapszulahéj: Szarvasmarha zselatin
Nedvesítőszer: Glicerin, tisztított víz.
K2-vitamin (menakinon MK-7).
Színezék: vas-oxid
Tárolás
Szobahőmérsékleten tárolandó.
Gyermekek elől elzárva tartandó.
Tartalmazza: 60 kapszula = 11 g
A K-Pearls kisméretű, lágyzselatin kapszulák, kapszulánként 75 μg tiszta K2-vitamint (Menakinon MK-7) tartalmaznak. A K2-vitamint hidegen sajtolt olívaolajban oldják fel a felszívódás javítása érdekében. A kapszula mérete miatt könnyen lenyelhetőek, de rágni is lehet őket. A K-gyöngyöket étkezés közben vegye be.
A természetben a K-vitamin transz és cisz formában is megtalálható, ami a molekula térbeli szerkezetére vonatkozik. Az MK-7-nek csak a transz formája az, amely biológiailag aktív, míg a cisz formának nincs biológiai aktivitása. A K-gyöngyök teljes mértékben transz formájúak, így biológiailag aktívabbak.
A K-vitamin az A-, D- és E-vitaminnal együtt a zsírban oldódó vitaminok csoportjába tartozik.
A K-vitamint 1929-ben Henrik Dam dán biokémikus fedezte fel, ami később Nobel-díjat hozott neki. A vitamin a K-vitamin nevet kapta, ahol a K a koagulációt jelenti, (németül és dánul: Koagulation), ami a vér fontos alvadási képessége és annak időtartama. Később kiderült, hogy a K-vitaminnak két fő típusa van: a filokinon (K1) és a menakinon (K2). Ezenkívül létezik a K-vitaminnak egy szintetikus változata, a menadion (K3), amelyet általában nem használnak étrend-kiegészítőkben.
A K2-vitamin az MK-4-től az MK-14-ig különböző formákban fordul elő. Az MK-10 és afelett azonban ritkán fordul elő. Az MK-szám a K-vitamin úgynevezett izoprén egységekből álló oldalláncának hosszára utal. Az étrend-kiegészítőkben általában csak az MK-7 és az MK-4 kerül felhasználásra.
Mivel a K2-vitamin MK-7 hosszabb ideig marad a szervezetben, mint a K1-vitamin és a K2-vitamin MK-4 is, az MK-7-es változatot hatékonyabbnak tartják. A K1 és a K2 MK-4 is gyorsan metabolizálódik és kiválasztódik a szervezetben, és csak kis mennyiségű K-vitamin van a májban, a lépben és a tüdőben.
A K2-vitamin különösen fontos a kálcium csontszövetünkbe történő hasznosulásában. Csontszövetünk folyamatosan lebomlik és felépül. Hogy a csontszövet lebontása vagy felépítése dominál-e a csontokban, az életkorunktól, az aktivitási szintünktől és a táplálkozásunktól függ. Különösen a K2-vitamin vesz részt a kálcium csontszövetbe történő szállításában. A csontképző sejteket oszteoblasztoknak nevezzük. Ezek a K-vitamin által aktivált oszteokalcin nevű fehérjét termelnek, így segítik a kálcium felvételét a vérből és az erekből és megkötését a csontszövetben, ezzel támogatva a csontok normális működését.
A K-vitamin a bonyolult véralvadási folyamat szükséges tényezője is. A K-vitamin szükséges a protrombin és a különböző véralvadási faktorok, az úgynevezett VII., IX. és X. faktorok képződéséhez.
A K2-vitamin jó forrásai az étrendből
A K1-vitamin a növényekben, különösen az avokádóban, a brokkoliban, a káposztában, a spenótban és a zöldbabban található.
Az étrendben a K2-vitamin elsősorban állati eredetű élelmiszerekben, azaz a húsban, a májban, a tojásban, a tejtermékekben, de az erjesztett szójatermékekben, a sajtban és a savanyú káposztában is megtalálható.
Az állati eredetű élelmiszerekben a K2-vitamin tartalma túlnyomórészt MK-4, míg a baktériumok túlnyomórészt az MK-7 formát termelik.
A bél jóindulatú baktériumait tápláló gyümölcsök és zöldségek túlnyomórészt K1-vitamint tartalmaznak a K2-vitaminnal szemben.
Ezek a bélbaktériumok azonban termelnek egy kis K2-vitamint, bár ez a mennyiség nem elegendő a szervezet szükségleteinek fedezésére. A rostban gazdag étrend jótékonyan hat a szervezet jóindulatú baktériumaira.
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) értékelte a K-vitamin mögötti bizonyítékokat, és a következő állításokat ismerte el: